Post by Annundwen on Jul 9, 2008 15:37:35 GMT 2
1. Tervetuloa Ystävyystallien liiton järjestämiin VVJ:n valjakkoajokilpailuihin 24.7.2008.
2. Ohjastaja saa osallistua luokkaan kaksi kertaa.
3. YTL:n jäsenet saavat osallistua neljä kertaa.
4. Hevonen saa osallistua yhteen luokkaan luokkaan.
5. Groomi on pakollinen hevosluokissa, hevosluokkaan kuuluvat yli 148cm säkäkorkeudeltaan olevat.
5. Nelinumeroinen VRL-tunnus on pakollinen. Hevosen viisinumeroinen VH-tunnus on vapaaehtoinen.
6. Luokkaan mahtuu 40 osallistujaa.
7. Vastuuhenkilönä Annundwen (allu.express@gmail.com)
Luokat ovat yksivaljakkoja:
1. noviisi tarkkuuskoe poneille, YTL:n jäsenille
2. noviisi tarkkuuskoe hevosille, YTL:n jäsenille
3. noviisi tarkkuuskoe poneille
4. noviisi tarkkuuskoe hevosille
5. vaativa tarkkuuskoe poneille
6. vaativa tarkkuuskoe hevosille
7. vaikea tarkkuuskoe poneille
8. vaikea tarkkuuskoe hevosille
Osallistua saa vasta kun kilpailu löytyy VRL:n kalenterista.
Osallistumiset tähän keskusteluun viimeistään 21.7.2008 klo 20.00 mennessä seuraavassa muodossa.
Luokka
Ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - Hevonen VH-xxxxx - Groomi
Tervetuloa!
Tulokset:
1. noviisi tarkkuuskoe poneille, YTL:n jäsenille
1. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Telpe Tumbe AET VH-15418
2. Odessa (VRL-0877, YTL) - Silver Moon's Jade
3. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Tinwe Telumtehtar AET VH-13375
--- --- ---
4. Problem (VRL-4976, YTL) - Daiawen Nedina
5. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Kimono AET
6. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Tinwe Cassiopeiae AET VH-10485
7. Odessa (VRL-0877, YTL) - Rocked N Steady
8. Laurel (VRL-0401, YTL) - KAD Jamie
9. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Quilde Telya AET
10. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Under My Bed VH-28146
11. Problem (VRL-4976, YTL) - Sir Chichap
12. Problem (VRL-4976, YTL) - Himmelsk VAP
13. Problem (VRL-4976, YTL) - Novellin Klaas
14. Laurel (VRL-0401, YTL) - Primary VH-28064
15. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - VF Fancy VH-28665
2. noviisi tarkkuuskoe hevosille, YTL:n jäsenille
1. Odessa (VRL-0877, YTL) - Emphatic RDN VH-19644 - liam
2. Mia (VRL-0400, YTL) - Nar Rin Bumba VH-17773 - Laurel
--- --- ---
3. Kukka (VRL-5293, YTL) - Knight for the Ladies AET VH-16399 - Tepsu
4. Mia (VRL-0400, YTL) - Nar Rin Samba VH-17772 - Laurel
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Elven Maid RDN VH-19635 - liam
3. noviisi tarkkuuskoe poneille
1. JP (VRL-1948, SLG) - CW Peach Limeade VH-42332
2. waakk (VRL-6088, CSR) - Caldwell Emrik VH-39660
3. JennaR (VRL-2508, ROWDY) - Mary Rose VH-41644
4. Emmu (VRL-5732, BelRa) - Firmamento la Nube VH-44344
5. Quinton (VRL-6491, PZT) - DWS's Frances VH-22601
--- --- ---
6. michelle (VRL-1526, CeRi) - CW Downtown Superior
7. Mary (VRL-7247, CeRi) - Edgar VH-43897
8. Quinton (VRL-6491, PZT) - DMN Anyanka
9. JP (VRL-1948, SLG) - CW Trenchtown Rock VH-43155
10. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Manly of Radon VH-44316 - Laura
11. daffy. (VRL-6868, FSRa) - Frein Dominica VH-45310
12. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Eccentric Monday VH-37945 - Kirsi
13. Leandra (VRL-1057, KR) - Dante Dei VH-39664
14. Emmu (VRL-5732, BelRa) - Zeus VH-39864
15. Mary (VRL-7247, CeRi) - Fervent Burst VH-43733
16. Odessa (VRL-0877, YTL) - Rocky Mountain's Sputnik
17. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Huvittajan Tutteli VH-43466 - Laura
18. JennaR (VRL-2508, ROWDY) - Väkkärä VH-41643
19. michelle (VRL-1526, CeRi) - Yankee v.d. Nieuwhoeve
20. Crystal (VRL-0628, KR) - Edenelle Maya
21. waakk (VRL-6088, CSR) - Wan`s Olena VH-41085
22. Leandra (VRL-1057, KR) - Flash's Ciara
23. Crystal (VRL-0628, KR) - Dalbacks Lukas
24. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Cinnamon - Kirsi
Hyl.
weelow (VRL-0563, TUR) - Frein Adelaiche VH-25968 && Arcadia v.d. Lov VH-43525
weelow (VRL-0563, TUR) - Edenelle Breakthru VH-43524 && My Walleye VH-32463
4. noviisi tarkkuuskoe hevosille
1. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Summer Month - Heidi
2. Mary (VRL-7247, CeRi) - T.H. Aspire VH-09973 - marzu
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Reducción Viento - Heidi
--- --- ---
4. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Gottlieb BRN - Kirsi
5. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Meren Valonkantaja VH-44318 - Laura
6. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Willem Ion - Kirsi
7. Miltsu (VRL-5564, VMR) - Teflon Head - Helmi
8. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Meren Surunmurhaaja VH-44321 - Laura
9. Mary (VRL-7247, CeRi) - AQ Aquaria VH-31186 - marzu
5. vaativa tarkkuuskoe poneille
1. Leandra (VRL-1057, KR) - Nanda v.d. Jam
2. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Alicia VH-30720 - Kirsi
3. JP (VRL-1948, SLG) - Pixie Dei VH-44646
4. Leandra (VRL-1057, KR) - Ace v.d. Jam
--- --- ---
5. Mary (VRL-7247, CeRi) – Nicas Adamin VH-41143
6. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Gold Jewel VH-30736 - Kirsi
7. Odessa (VRL-0877, YTL) - Christophorus II
8. michelle (VRL-1526, CeRi) - Frein Owena
9. Laurel (VRL-0401, YTL) - DT´s Temptation
10. JP (VRL-1948, SLG) - Flash's Dolce Donna VH-43541
11. Mary (VRL-7247, CeRi) – Captain Nemo VH-42470
12. Problem (VRL-4976, YTL) - Företagsam SWE
13. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Summer Breeze
14. Crystal (VRL-0628, KR) - Unia Dei
15. Crystal (VRL-0628, KR) - Sweet Lolita Dei
16. Odessa (VRL-0877, YTL) - Laika
17. michelle (VRL-1526, CeRi) - Sera v.d. Jam
18. Laurel (VRL-0401, YTL) - Hera´s Pretty One VH-28711
Hyl.
weelow (VRL-0563, TUR) - Edenelle Evonne VH-26638 && Edenelle Marimba VH-31217
weelow (VRL-0563, TUR) - Taian Icarus VH-27359 && Huvin Tantal VH-43695
6. vaativa tarkkuuskoe hevosille
1. Mary (VRL-7247, CeRi) - Princess Ida VH-38437 - marzu
2. Odessa (VRL-0877, YTL) - Lipica Tudors - liam
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Illusion An Nagod - Heidi
--- --- ---
4. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Ludivine BRN VH-43823 - Kirsi
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Mercury 88 VH-39601 - liam
6. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Welle's Unique VH-18781 - Heidi
7. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Volmond Anraí VH-45151 - Laura
8. Mary (VRL-7247, CeRi) - Razor Heart VH-37612 - marzu
9. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Ain't Aftershock - Laura
10. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Wonder Rico RDN - Kirsi
7. vaikea tarkkuuskoe poneille
1. Odessa (VRL-0877, YTL) - Neva VH-38674
2. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Ocarina VH-29829
3. michelle (VRL-1526, CeRi) - Shettismaan Milka
4. Leandra (VRL-1057, KR) - Caldwell Ofelia
--- --- ---
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Moika VH-38673
6. Laurel (VRL-0401, YTL) - Pimaani AET
7. Crystal (VRL-0628, KR) - Eavesdropper Dei
8. Crystal (VRL-0628, KR) - Earl of Touchwood
9. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Bay Tree Valley VH-28084
10. Leandra (VRL-1057, KR) - Electric Witchland SIN
11. JP (VRL-1948, SLG) - Caldwell Jadie VH-44732
12. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Fiancée of Radon - Kirsi
13. michelle (VRL-1526, CeRi) - Löfbergs Lila
14. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Hilarious Boy VH-27880
15. Laurel (VRL-0401, YTL) - Ali Bobo VH-23819
16. JP (VRL-1948, SLG) - Vaapukan Rasmus VH-43879
Hyl.
weelow (VRL-0563, TUR) - Drakedram v.d. Stern's VH-31429 && Vaapukan Veeti VH-29113
8. vaikea tarkkuuskoe hevosille
1. Odessa (VRL-0877, YTL) - Clarissa v.d Boettcher VH-34955 - liam
2. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Verneri Zat AET VH-13378 - Annundwen
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Immortal Aaran VH-31730 - Heidi
--- --- ---
4. Crystal (VRL-0628, KR) - Mittumaari - Maisa
5. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Passion Time É - Kirsi
6. Eija P. (VRL-0198, JPR) - SnowRiver's Gawain VH-29809 - Kirsi
7. Crystal (VRL-0628, KR) - Keskiviikon Sylvia - Maisa
8. Odessa (VRL-0877, YTL) - Cathleen v.d Boettcher VH-34970 - liam
9. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Veruco Zat AET VH-13379 - Annundwen
Kiitos osallistuneille.
Onnea voittajille, kunniakierros oikeaan, olkaa hyvät.
2. Ohjastaja saa osallistua luokkaan kaksi kertaa.
3. YTL:n jäsenet saavat osallistua neljä kertaa.
4. Hevonen saa osallistua yhteen luokkaan luokkaan.
5. Groomi on pakollinen hevosluokissa, hevosluokkaan kuuluvat yli 148cm säkäkorkeudeltaan olevat.
5. Nelinumeroinen VRL-tunnus on pakollinen. Hevosen viisinumeroinen VH-tunnus on vapaaehtoinen.
6. Luokkaan mahtuu 40 osallistujaa.
7. Vastuuhenkilönä Annundwen (allu.express@gmail.com)
Luokat ovat yksivaljakkoja:
1. noviisi tarkkuuskoe poneille, YTL:n jäsenille
2. noviisi tarkkuuskoe hevosille, YTL:n jäsenille
3. noviisi tarkkuuskoe poneille
4. noviisi tarkkuuskoe hevosille
5. vaativa tarkkuuskoe poneille
6. vaativa tarkkuuskoe hevosille
7. vaikea tarkkuuskoe poneille
8. vaikea tarkkuuskoe hevosille
Osallistua saa vasta kun kilpailu löytyy VRL:n kalenterista.
Osallistumiset tähän keskusteluun viimeistään 21.7.2008 klo 20.00 mennessä seuraavassa muodossa.
Luokka
Ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - Hevonen VH-xxxxx - Groomi
Tervetuloa!
Tulokset:
1. noviisi tarkkuuskoe poneille, YTL:n jäsenille
1. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Telpe Tumbe AET VH-15418
2. Odessa (VRL-0877, YTL) - Silver Moon's Jade
3. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Tinwe Telumtehtar AET VH-13375
--- --- ---
4. Problem (VRL-4976, YTL) - Daiawen Nedina
5. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Kimono AET
6. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Tinwe Cassiopeiae AET VH-10485
7. Odessa (VRL-0877, YTL) - Rocked N Steady
8. Laurel (VRL-0401, YTL) - KAD Jamie
9. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Quilde Telya AET
10. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Under My Bed VH-28146
11. Problem (VRL-4976, YTL) - Sir Chichap
12. Problem (VRL-4976, YTL) - Himmelsk VAP
13. Problem (VRL-4976, YTL) - Novellin Klaas
14. Laurel (VRL-0401, YTL) - Primary VH-28064
15. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - VF Fancy VH-28665
2. noviisi tarkkuuskoe hevosille, YTL:n jäsenille
1. Odessa (VRL-0877, YTL) - Emphatic RDN VH-19644 - liam
2. Mia (VRL-0400, YTL) - Nar Rin Bumba VH-17773 - Laurel
--- --- ---
3. Kukka (VRL-5293, YTL) - Knight for the Ladies AET VH-16399 - Tepsu
4. Mia (VRL-0400, YTL) - Nar Rin Samba VH-17772 - Laurel
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Elven Maid RDN VH-19635 - liam
3. noviisi tarkkuuskoe poneille
1. JP (VRL-1948, SLG) - CW Peach Limeade VH-42332
2. waakk (VRL-6088, CSR) - Caldwell Emrik VH-39660
3. JennaR (VRL-2508, ROWDY) - Mary Rose VH-41644
4. Emmu (VRL-5732, BelRa) - Firmamento la Nube VH-44344
5. Quinton (VRL-6491, PZT) - DWS's Frances VH-22601
--- --- ---
6. michelle (VRL-1526, CeRi) - CW Downtown Superior
7. Mary (VRL-7247, CeRi) - Edgar VH-43897
8. Quinton (VRL-6491, PZT) - DMN Anyanka
9. JP (VRL-1948, SLG) - CW Trenchtown Rock VH-43155
10. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Manly of Radon VH-44316 - Laura
11. daffy. (VRL-6868, FSRa) - Frein Dominica VH-45310
12. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Eccentric Monday VH-37945 - Kirsi
13. Leandra (VRL-1057, KR) - Dante Dei VH-39664
14. Emmu (VRL-5732, BelRa) - Zeus VH-39864
15. Mary (VRL-7247, CeRi) - Fervent Burst VH-43733
16. Odessa (VRL-0877, YTL) - Rocky Mountain's Sputnik
17. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Huvittajan Tutteli VH-43466 - Laura
18. JennaR (VRL-2508, ROWDY) - Väkkärä VH-41643
19. michelle (VRL-1526, CeRi) - Yankee v.d. Nieuwhoeve
20. Crystal (VRL-0628, KR) - Edenelle Maya
21. waakk (VRL-6088, CSR) - Wan`s Olena VH-41085
22. Leandra (VRL-1057, KR) - Flash's Ciara
23. Crystal (VRL-0628, KR) - Dalbacks Lukas
24. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Cinnamon - Kirsi
Hyl.
weelow (VRL-0563, TUR) - Frein Adelaiche VH-25968 && Arcadia v.d. Lov VH-43525
weelow (VRL-0563, TUR) - Edenelle Breakthru VH-43524 && My Walleye VH-32463
4. noviisi tarkkuuskoe hevosille
1. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Summer Month - Heidi
2. Mary (VRL-7247, CeRi) - T.H. Aspire VH-09973 - marzu
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Reducción Viento - Heidi
--- --- ---
4. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Gottlieb BRN - Kirsi
5. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Meren Valonkantaja VH-44318 - Laura
6. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Willem Ion - Kirsi
7. Miltsu (VRL-5564, VMR) - Teflon Head - Helmi
8. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Meren Surunmurhaaja VH-44321 - Laura
9. Mary (VRL-7247, CeRi) - AQ Aquaria VH-31186 - marzu
5. vaativa tarkkuuskoe poneille
1. Leandra (VRL-1057, KR) - Nanda v.d. Jam
2. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Alicia VH-30720 - Kirsi
3. JP (VRL-1948, SLG) - Pixie Dei VH-44646
4. Leandra (VRL-1057, KR) - Ace v.d. Jam
--- --- ---
5. Mary (VRL-7247, CeRi) – Nicas Adamin VH-41143
6. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Gold Jewel VH-30736 - Kirsi
7. Odessa (VRL-0877, YTL) - Christophorus II
8. michelle (VRL-1526, CeRi) - Frein Owena
9. Laurel (VRL-0401, YTL) - DT´s Temptation
10. JP (VRL-1948, SLG) - Flash's Dolce Donna VH-43541
11. Mary (VRL-7247, CeRi) – Captain Nemo VH-42470
12. Problem (VRL-4976, YTL) - Företagsam SWE
13. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Summer Breeze
14. Crystal (VRL-0628, KR) - Unia Dei
15. Crystal (VRL-0628, KR) - Sweet Lolita Dei
16. Odessa (VRL-0877, YTL) - Laika
17. michelle (VRL-1526, CeRi) - Sera v.d. Jam
18. Laurel (VRL-0401, YTL) - Hera´s Pretty One VH-28711
Hyl.
weelow (VRL-0563, TUR) - Edenelle Evonne VH-26638 && Edenelle Marimba VH-31217
weelow (VRL-0563, TUR) - Taian Icarus VH-27359 && Huvin Tantal VH-43695
6. vaativa tarkkuuskoe hevosille
1. Mary (VRL-7247, CeRi) - Princess Ida VH-38437 - marzu
2. Odessa (VRL-0877, YTL) - Lipica Tudors - liam
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Illusion An Nagod - Heidi
--- --- ---
4. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Ludivine BRN VH-43823 - Kirsi
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Mercury 88 VH-39601 - liam
6. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Welle's Unique VH-18781 - Heidi
7. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Volmond Anraí VH-45151 - Laura
8. Mary (VRL-7247, CeRi) - Razor Heart VH-37612 - marzu
9. Spookiness (VRL-3285, KaRa) - Ain't Aftershock - Laura
10. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Wonder Rico RDN - Kirsi
7. vaikea tarkkuuskoe poneille
1. Odessa (VRL-0877, YTL) - Neva VH-38674
2. Annundwen (VRL-0399, YTL) - Ocarina VH-29829
3. michelle (VRL-1526, CeRi) - Shettismaan Milka
4. Leandra (VRL-1057, KR) - Caldwell Ofelia
--- --- ---
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Moika VH-38673
6. Laurel (VRL-0401, YTL) - Pimaani AET
7. Crystal (VRL-0628, KR) - Eavesdropper Dei
8. Crystal (VRL-0628, KR) - Earl of Touchwood
9. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Bay Tree Valley VH-28084
10. Leandra (VRL-1057, KR) - Electric Witchland SIN
11. JP (VRL-1948, SLG) - Caldwell Jadie VH-44732
12. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Fiancée of Radon - Kirsi
13. michelle (VRL-1526, CeRi) - Löfbergs Lila
14. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Hilarious Boy VH-27880
15. Laurel (VRL-0401, YTL) - Ali Bobo VH-23819
16. JP (VRL-1948, SLG) - Vaapukan Rasmus VH-43879
Hyl.
weelow (VRL-0563, TUR) - Drakedram v.d. Stern's VH-31429 && Vaapukan Veeti VH-29113
8. vaikea tarkkuuskoe hevosille
1. Odessa (VRL-0877, YTL) - Clarissa v.d Boettcher VH-34955 - liam
2. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Verneri Zat AET VH-13378 - Annundwen
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Immortal Aaran VH-31730 - Heidi
--- --- ---
4. Crystal (VRL-0628, KR) - Mittumaari - Maisa
5. Eija P. (VRL-0198, JPR) - Passion Time É - Kirsi
6. Eija P. (VRL-0198, JPR) - SnowRiver's Gawain VH-29809 - Kirsi
7. Crystal (VRL-0628, KR) - Keskiviikon Sylvia - Maisa
8. Odessa (VRL-0877, YTL) - Cathleen v.d Boettcher VH-34970 - liam
9. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Veruco Zat AET VH-13379 - Annundwen
Kiitos osallistuneille.
Onnea voittajille, kunniakierros oikeaan, olkaa hyvät.